Europejski Dzień Języków Obcych-2018

dzien118 dzien218

26.09.2018r obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Coroczne wydarzenie przypomina o różnorodności językowej  oraz o potrzebie nauki języków obcych.

Uczniowie wszystkich klas SP i PG brali czynny udział w obchodach tego święta  ozdabiając korytarze szkolne piktogramami zgodnie z wylosowanym symbolem – słowem kluczem. Przy ocenie prac zwracano uwagę na estetykę wykonania, wkład pracy oraz kreatywność twórcy.
Dzieci z klas 0 – III w ramach obchodów uczyły się słowa „cześć” w  rożnych językach oraz wykonały plakat promujący naukę języków.
Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy o językach . Musieli wykazać się nie tylko znajomością języków, ale też wiedzą na temat kultury i innych dziedzin życia krajów europejskich.
     Europejski Dzień Języków Obcych to ważna data w kalendarzu imprez w naszej szkole, a jego obchody pozwalają, poprzez dobrą zabawę, uświadomić młodym ludziom jak ważna jest nauka języków obcych.