SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

sprzatanie18a sprzatanie18b

„Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.

W tym ruchu uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
Celem tegorocznej edycji jest wsparcie i propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.
Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do akcji, we współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku. „Sprzątanie Świata” odbyło się 21 września. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas szóstych i siódmych. Młodzież szkolna pod opieką nauczycieli zadbała o czystość najbliższej okolicy naszej szkoły. Zebrane odpady były na bieżąco segregowane. Była to lekcja dbałości i troski o nasze wspólne dobro.